Ve čtvrtek 28.11. 2024 se žáci naší školy zúčastnili řečnické soutěže Mladý Demosthenes na ZŠ ve Starém Městě. V měsíci říjnu probíhala školní kola, kdy každý z žáků měl možnost vyzkoušet si minutový monolog na vylosované téma. Nebylo jednoduché vybrat pouhé tři žáky.
Dnešek byl pro naše prvňáčky opravdu výjimečný! Navštívili je jejich starší kamarádi - deváťáci, kteří přinesli každému prvňáčkovi slabikář. Společně jsme tak zahájili dobrodružnou cestu do světa čtení.
I v letošním školním roce se naše škola dočkala návštěvy Mikuláše, který přivedl sebou skupinu čertů a andělů. Při jejich příchodu se ukázalo, že v naší škole máme samé hodné děti, protože čerti si nikoho z hříšníků neodnesli. Všichni žáci dostali sladkou nadílku, která je potěšila.
Nebruslící žáci prvního stupně se vydali na výšlap na nedaleký Rochus. V bojové hře na ně čekalo několik úkolů. Jedním z nich bylo najít dárek pro Ježíška. Jízda na oslíkovi přinesla plno veselí a u kaple na děti čekal ukrytý poklad.
Společně jsme hned v pondělí ráno přišli rozsvítit druhou velehradskou adventní svíčku. Ta byla určena všem žákům a učitelům mateřské i základní školy. Takto jsme se symbolicky zapojili do velehradského společenství.
I letos jsme zopakovali úspěšnou a oblíbenou sportovní akci – bruslení na Zimním stadionu v Uherském Hradišti. Na ledě si bruslení užili žáci od 1. až do 9. třídy, zkušení pomáhali začátečníkům, kdo měl chuť, mohl si zahrát i hokej.